Για μια ακόμη χρονιά όλοι μας στο 1ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης παρακολουθήσαμε και καμαρώσαμε τους μαθητές μας να μας συγκινούν με τις εξαιρετικές τους ερμηνείες στο όμορφο και εντυπωσιακά ιδιαίτερο αφιέρωμα που ετοίμασαν για τον εορτασμό της επετείου του έπους του 1940.Με συντονίστριες καθηγήτριες της γιορτής τις κυρίες Πολίτου  και Γεωργίου, με την τεχνική υποστήριξη στα έμπειρα χέρια των Παπασπηλίου και Τορούνογλου ,με  και με την ευθύνη της χορωδίας στην κυρία Βεστερκαμπ το τμήμα Γ2 και η χορωδία του σχολείου μας άφησαν «άφωνους» με το εκπληκτικό αποτέλεσμα, όπως χαρακτηριστικά είπε η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού έργου του σχολείου μας κα Χρονοπούλου.Ευχαριστούμε θερμά !!!Η γιορτή μας βέβαια ξεκίνησε με την ανάγνωση του πρακτικού από την κα Γιοβανάκη για τον ορισμό σημαιοφόρου και παραστατών. Ακολούθως δόθηκαν σε όλους τους αριστούχους μαθητές μας τα αριστεία και τα βραβεία που με πολύ κόπο κατέκτησαν κατά το σχολικό έτος 2017-2018. Συγχαίρουμε θερμά όλα τα παιδιά που αρίστευσαν και βραβεύτηκαν και ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές μας Υγεία και Καλή Πρόοδο. Ευχαριστούμε πολύ που μας τιμήσατε με την παρουσία σας.Ρεπορτάζ και φωτογραφίες Π.Β.