ΨΗΦΙΣΜΑ

Με μεγάλη λύπη και οδύνη πληροφορηθήκαμε τον αιφνίδιο  και πρόωρο θάνατο του αγαπημένου μας συναδέλφου Άρη Δεληγιάννη. Σε ένδειξη πένθους και τιμώντας το ήθος του, την ευγένεια της ψυχής του,  την επί  35 χρόνια συνεχή προσφορά του στην εκπαίδευση και την αγάπη του για τους μαθητές του, ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου Νέας Σμύρνης σε έκτακτη συνεδρίαση σήμερα Δευτέρα 13 Μαΐου  2019 αποφάσισε:

1.  Να εκφράσουμε τα ειλικρινή συλλυπητήριά μας στην οικογένεια του αγαπημένου μας συναδέλφου.

2.   Να παραβρεθούμε όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας στην εξόδιο ακολουθία που θα τελεσθεί στον Ιερό ναό  Αγίας Φωτεινής στις 11.00π.μ.

3.  Να κατατεθεί  χρηματικό ποσό στη μνήμη του Άρη Δεληγιάννη στο Φιλανθρωπικό Σωματείο προστασίας παιδιού «Άγιος Πολύκαρπος».

4.  Να αναρτηθεί το ψήφισμα αυτό στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης του σχολείου μας και στον τοπικό τύπο.

Καλό ταξίδι αγαπημένε μας Άρη στη γειτονιά των αγγέλων, άγγελος και συ τώρα πια για τους αγαπημένους σου.

Για το Σύλλογο Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου Νέας Σμύρνης

Ματίνα Λινού

ΨΗΦΙΣΜΑ

Με μεγάλη θλίψη μάθαμε τη δυσάρεστη είδηση για την απώλεια του αγαπημένου μας δασκάλου Άρη Δεληγιάννη.

Το 15/μελές του 1ου Γυμνασίου Ν. Σμύρνης αποφάσισε να:

1.       Παραστεί στην εξόδιο ακολουθία.

2.   Προσφέρει χρηματικό ποσό στη μνήμη του Άρη Δεληγιάννη στο Φιλανθρωπικό     Σωματείο προστασίας παιδιού «Άγιος Πολύκαρπος».

3.      Αναρτηθεί το ψήφισμα αυτό στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης του σχολείου μας.

Ο Πρόεδρος του 15/μελούς                                          Τα μέλη

1ου Γυμνασίου Ν. Σμύρνης